Forum Osiedla Żyzna, ul. Boryszewska, Płock

Osiedle Żyzna => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: Ona w Maj 06, 2015, 12:51:28 pm

Tytuł: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Maj 06, 2015, 12:51:28 pm
Super że na osiedlu jest jeden plac zabaw, drugi ma powstać... ale co z dziećmi troszkę starszymi?
Czy nie przydałoby się jakieś małe boisko, kosz? cokolwiek? Z czasem i maluchy z piaskownicy  wyrosną... co Wy na to drodzy mieszkańcy? :)
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Oni w Maj 28, 2015, 09:34:19 pm
Popieramy pomysł! ;)
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Lipiec 20, 2015, 06:26:23 pm
Właśnie deweloper chyba za bardzo nie przemyślał miejsc do zabaw...po pierwsze widzę że przy blokach stawiają place zabaw "pipidówki" a po drugie jw. brak miejsca dla starszych dzieci (młodzieży). Powinien powstać jakiś większy kompleks, boiska do siatki, kosza, nogi itp. Blokowisko się tworzy.

Ale co my możemy...może jakieś zebranie wszystkich bloków razem???
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Sierpień 15, 2015, 11:12:14 am
Może jeszcze Tor Wyścigowy i Strzelnica? Takie kompleksy są w mieście. A place zabaw są OK. Jak dzieci podrosną to będą korzystać z dóbr sportowo-rekreacyjnych w mieście.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Październik 05, 2015, 09:45:33 pm
no napewno juz widze jak 10latkowie sa puszczani przez rodzicow zeby sobie poszly pograc np w kosza na podole najblizej do parku polnocnego. Hahahah, mlodziec po wino do naszego sklepiku i wio na pole...bo co tu robic!!!
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Listopad 26, 2015, 08:02:43 pm
Inteligentne stworzenia się nie nudzą Zawsze można się pobawić w Geocaching czy cokolwiek. Nie koniecznie od razu w wino jak piłki nie ma gdzie poodbijać. A w sumie na skróty to na gulczewski Orlik wcale nie tak daleko :)
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Grudzień 16, 2015, 05:51:28 pm
Yyy na orlik w Gulczewie to jest od nas 2,3 km pieszo i to na skróty...wg google 28min drogi hehe :-\.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Styczeń 03, 2016, 04:40:42 pm
A biegiem jeszcze bliżej :D
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Styczeń 04, 2016, 01:03:52 pm
Biegiem? jasne... oczywiście dzieci 7-10 letnie maja ścieżki żeby sobie bezpiecznie gdziekolwiek dobiec? pomijam fakt ze nawet nie maja możliwości bezpiecznej jazdy na rowerze na osiedlu.... nie chcemy żadnych wielkich kompleksów, ale jeden kosz czy chociażby male boisko to nic takiego......rozumiem ze podchorąży dzieci nie ma- wiec problem ten tego Pana nie dotyczy- wiec nie rozumiem po co takie złośliwości w kierunku innych rodziców?
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: vbe w Luty 26, 2016, 01:30:06 pm
nie ma jak dawne podwórka - czasy nie wrócą..
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Marzec 15, 2016, 08:37:51 am
Nie jestem złośliwy tylko komuś poczucia humoru zbrakło. Patrzę realnie. Wjazdu od Żyznej dobrego nie ma, bram nie ma, Boryszewska w rozsypce, koło płotu wzdłuż Boryszewskiej bajzel jakich mało. Więc jak tu o boisko walczyć i gdzie je zrobić? Między blokami nie ma miejsca i to bez sensu. A po drugiej stronie drogi dojazdowej z kostki? już widzę towarzystwo z baraków przesiadujące tam na piwku... PS. moje dziecko nie będzie latać jak głupie za piłką. Są inne sporty.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Singiel w Marzec 20, 2016, 11:18:00 am
Przepraszam, czy państwo kupowali mieszkania czy usługę organizowania państwa życia przez dewelopera ?
Od kiedy to deweloper ma organizować życie mieszkańcom ? Jeśli dzieci są spragnione ruchu, sportu to czy nie rodzice powinni być od tego, aby takowy dziecku zapewnić ?
Niektórzy prezentują skrajnie roszczeniową postawę, wszystko im się należy. Najlepiej wieczorami siedzieć na ławkach i popijać piwo narzekając jaki deweloper zły bo dzieci nie mają co robić.

A wydawałoby się że dorośli ludzie...
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: SNK w Kwiecień 11, 2016, 09:15:45 pm
Masz racje Singiel kupowaliśmy mieszkanie a nie bilet do lunaparku, to i tak fajnie, że raptem na 5 bloków mamy dwa place zabaw więc najmłodsi i tak maja się gdzie pobawić. A starsi na pewno są zaradzi i dadzą sobie radę.
Choć muszę przyznać, że nie którym dzieciom przydała by się najpierw jakaś lekcja kultury od rodziców (chyba że rodzice jej tez nie mają) bo bluźnią jak szewc czy zostawiając syf na klatce schodowej.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Maj 01, 2016, 09:34:51 pm
Mało tego że bluźnią, to coś takiego jak powiedzenie dzień dobry jest im obce. Natomiast z opowieści naocznego świadka usłyszałem jak pewien chłoptaś wyszedł na solówę z... koleżanką!, bił ją i kopał i pytał czy już wygrał. Nosz kurwa, Araby małe tu rosną? Została mu zwrócona uwaga i dał biednej dziewczynce spokój, bo bez pomocy osoby dorosłej  prośby dziewczynki o spokój i zgodę i żeby już jej nie kopał - nie działały.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Czerwiec 06, 2016, 10:27:49 pm
 hahahahaha ależ nikt nie oczekuje od dewelopera zapewniania rozrywek dla dzieci...to forum z różnymi tematami.Co do kultury... To fakt niektóre dzieci naprawdę słowem przebijają dorosłych,ale wczoraj byłam tez świadkiem krzyku pewnej Pani na chłopca, kultura nie grzeszyla.na miejscu rodziców dziecka zapewne bym zrobiła z nią to samo. Nie wymagajmy od dzieci cudów jeśli mamusie z maluszkami taki przykład daja
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: dora w Czerwiec 07, 2016, 12:52:57 pm
Szanowna Pani "ONA", jeśli była Pani świadkiem mojego krzyku to należało podejść i dowiedzieć się dlaczego krzyczałam. Bujałam na huśtawce trzyletnie dziecko podczas gdy ów chłopak będąc poza ogrodzeniem placu zabaw rzucił kamieniem wielkości pięści w naszą stronę. NA SZCZĘŚCIE oberwałam solidnie ja a nie moje dziecko. Czy wyobraża sobie pani co by się mogło stać gdyby kamieniem dostało dziecko w głowę? Już nie chodzi o moje, lecz jakiekolwiek młodsze. Teraz mi pani napisze, że mogłam spokojnie go upomnieć a nie krzyczeć. Nie jestem jednak pewna czy inna forma przekazu dotarłaby do tego chłopaka.

Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Czerwiec 07, 2016, 01:38:45 pm
Szanowna Pani
a czy jest Pani pewna ze to ów chłopak rzucił kamieniem a nie dziewczynka obok?Obserwowałam całą sytuację i może być Pani pewna że następnym razem zareaguję. Proszę nie krzyczeć na dzieci@ wystarczyło upomnieć albo zaprowadzić do rodziców.
Jestem ciekawa Pani reakcji w sytuacji kiedy ktoś będzie się trząsł nad Pani dzieckiem!
ps. Kamień wielkości pięsci??? hmmmm... kwestia sporna.
co do rzucania kamieniami również neguję takie zachowania, ale najpierw proszę się upewnić a później działać.
i zapraszam na plac zabaw dla maluchów przy pierwszym bloku jesli chce Pani uniknac sytuacji... tu dziecko moze dostac pika, zostac potracone rowerem, hulajnogą  itp.
Nie pozdrawiam
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Czerwiec 07, 2016, 02:08:05 pm
i jeszcze jedno? jak Pani może osądzać czy inny przekaz trafiłby do dziecka? zna je Pani? a może spróbowała?
użyła Pani przemocy psychicznej nie próbując innej formy
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Singiel w Czerwiec 07, 2016, 10:01:21 pm
przemoc psychiczna ? ja bym takiemu gówniarzowi zaserwował przemoc fizyczną.
Strach się bać co się bedzię dziać na tym osiedlu za 10-15 lat, jak dorosną dzieci wychowywane w taki bezstresowy sposób jaki ONA proponuje.
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Czerwiec 07, 2016, 11:22:34 pm
Ona sugeruje Pani ze powinna iść do rodziców a nie wydzierać się na dziecko. Oni są od wychowania. Chłopiec nie rzucał kamieniami specjalnie w Panią. Bawił się z innymi dziećmi. Po krzyku Pani pobiegł z płaczem. Ludzie to są dzieci które uczą się życia! Trzeba tłumaczyć a nie wzbudzać agresję. Singiel domniemam iż dzieci nie posiadasz. Rozumiem ze Ciężko Zrozumieć Ci zaistniała sytuacje
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: dora w Czerwiec 10, 2016, 09:19:48 am
Wymiana uprzejmości nie ma sensu więc przejdę do konkretów. Opinie mają to do siebie, że stanowią interpretację sytuacji z czyjejś perspektywy, a nie uczestników zajścia, o którym można się kwieciście rozpisywać jako anonim i usilnie wygłaszać swoje tezy. Jak widać dla co niektórych to jedyna okazja by zaistnieć i mieć swoje zdanie w życiu.

Chłopak się przyznał, a dziewczynka, która była przy całym zajściu też wskazała, że to On. Poza tym to nie pierwszy raz gdy ten chłopiec zachowuje się na placu w niewłaściwy sposób.

Co do przypisania do placu zabaw. Zasady bytu osiedla nie zakładały podziałów i stref, w których wolno przebywać, bądź nie. Proszę zgłosić oficjalnie mieszkańcom osiedla taki wniosek/potrzebę i przekazać, że nie wyraża Pani zgody na przebywanie na terenie (rzekomo) przypisanym z powodu wieku, zamieszkania w innym bloku czy z innego równie niedorzecznego. Może jeszcze proszę parking podzielić i również samochody poustawiać.

Internet nie jest anonimowy wbrew pozorom, a za pomówienia, oczernianie i inne tego typu „dobroczynne działania” można pociągnąć do odpowiedzialności cywilnej. Jeśli nie dysponuje Pani rzetelną wiedzą w sprawie proszę sobie poużywać np. o pogodzie, bo zapewne więcej o niej Pani wie niż o całym zajściu.

Grad wielkości, co najmniej, ów kamienia mógłby okazać się pomocny co niektórym na trzeźwe myślenie.
 
Żegnam
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: Ona w Czerwiec 10, 2016, 09:17:47 pm
Widzę ze ma Pani problem z czytaniem ze zrozumieniem. Proszę spróbować jeszcze raz. Inni rodzice mogą twierdzić iż to Pani dziecko niewłaściwie się zachowuje. Ale jest jeszcze małe, wiec wolno. Szanowna Pani jest Pani bardzo nerwowa co widać na żywo i czytając Pani posty. Do odpowiedzialności cywilnej można pociągnąć również Panią za zachowanie w stosunku do dziecka, wiec proszę na przyszłość zastanowić się co Pani pisze. Bo zapewne nie tylko moim zdaniem jest negowanie Pani krzyku na chłopca. Tymbqrdziej, że jak sama Pani twierdzi chłopiec się Przyznał. Może dlatego że zrobił to niechcący. Nie do Pani należy ocena zachowywania się dzieci na dworze. A jeśli ma Pani uwagi to zawsze mozna udać się z tym do Rodziców.
Żegnam
Tytuł: Odp: Dzieci
Wiadomość wysłana przez: dora w Czerwiec 11, 2016, 01:12:54 pm
Każdy może twierdzić co chce. Proszę w takim razie się zorganizować i złożyć pozew.