Forum Osiedla Żyzna, ul. Boryszewska, Płock

Osiedle Żyzna => Sprawy ogólne => Wątek zaczęty przez: boryszewska w Listopad 03, 2014, 04:23:24 pm

Tytuł: Bramy
Wiadomość wysłana przez: boryszewska w Listopad 03, 2014, 04:23:24 pm
Kiedy zostanie dokończone ogrodzenie i zrobione bramy wjazdowe. Z tego co wiem to Invest bud miał na to 3 miesiące i jak zawsze lipnie im to wyszło.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: koktajlsprzecznosci w Listopad 03, 2014, 05:57:16 pm
Kiedyś może się doczekamy... ;)
"...i jak zawsze lipnie im to wyszło." - Miała Pani już jakiś problem z developerem ?
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Administrator w Listopad 03, 2014, 06:10:49 pm
Na ostatnim zebraniu wspólnoty otrzymaliśmy informację, że szukają firmy która wykona automatykę bramy.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Negre w Listopad 03, 2014, 07:30:19 pm
Szanowni Państwo to co mówi deweloper to 90% kłamstwo 10% prawdy. Przekonaliśmy się już o tym nie raz, nie dwa (bramy w 3 miesiące, ogrodzenie osiedla , dodatkowe miejsca parkingowe) Musimy jako wspólnota nie jako jednostka "zawalczyć" z deweloperem i zmusić go dotrzymania obietnic. Mógłbym się tu jeszcze długo rozpisywać o naszych problemach ale wydaję mi się, że dwa problemy musimy załatwić czym prędzej, a mianowicie to:
-dodatkowe miejsca parkingowe
-zamknięcie osiedla
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: boryszewska w Listopad 04, 2014, 04:12:25 pm
Ciekawa jestem kiedy zrobią plac zabaw pomiędzy blokiem 3 i 4, ponieważ miał być gotowy we wrześniu. Zresztą jest on zaplanowany w super bezpiecznym miejscu (przy głównej drodze wewnętrznej). Według mnie place zabaw, które powstają na naszym osiedlu powinny być wykładane specjalną gumą, a nie cały plac w piachu.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Negre w Listopad 04, 2014, 08:07:35 pm
Lokalizacja placu zabaw nr 2 jest fatalna, to fakt. co do podłoża jakie tam powinno się znajdować też się zgadzam. Na obecnym placu nr 1 jest około 15-20 cm piasku a pod spodem... glina i gdy tylko popada większy deszcz to kałuże najdłużej stoją właśnie w piaskownicy. Investbud zapytany o progi zwalniające powiedział, że je zrobi. Tylko kiedy? Jak się wydarzy jakieś nieszczęście?!!!
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Listopad 05, 2014, 10:49:50 am
progi???...zacznijmy od tego kiedy bedzie zrobiona do końca droga, która niby miała być oddana do czerwca 2013 roku!!!
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Administrator w Listopad 05, 2014, 07:31:33 pm
jeśli chodzi o drogę, to podejrzewam, że nie zostanie dokończona wcześniej niż po wybudowaniu bloków nr 5, 6, 7 i 8
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: wyrzykowski w Marzec 31, 2015, 07:02:57 am
Witam.

Jesteśmy świerzo po zebraniu z zarządcą budynku i przedstawicielami  Invest Budu. To co wczoraj usłyszeliśmy to że osiedle nie bedzie zamknięte tylko zamontują szlabany???????????????????
Proponuje jeszcze ciecia postawić przy każdym niech nam otwiera.
Porażka.
Proszę o wypowiedź innych mieszkanców a w szczególności mieszkających w budynkach nr. 1  i nr.2.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Oni w Maj 28, 2015, 09:49:53 pm
heh i co za tego "ciecia"niby my będziemy musieli płacić? czy nie wystarczy domofon przy bramie?
Taka ciekawostka...
Zaobserwowano iż do altan śmietnikowych w godzinach popołudniowych kiedy parkingi pustoszeją są przywożone worki ze śmieciami przez osoby nie zamieszkałe na osiedlu....
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Lipiec 16, 2015, 11:15:18 pm
A po co szlabany? Chodzi o to żeby obcy nie włazili, żeby nocami kundle ze wsi nie łaziły i nie srały po trawnikach. A szlaban na co? Pociąg tu jeździ?
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Lipiec 20, 2015, 06:23:05 pm
Szlaban to porażka po całej linii, wielkie mi zamknięcie osiedla...szlabanami. Wogóle w takiej koncepcji po co to robic?

A co do domofonów przy wjazdach...ciekaw jestem jak to zorganizują, jak docelowo ma stanąc około 14 bloków jak tu wybrać nr mieszkania 1 np w bloku 44H? Coś czuję że to będzie upierdliwe, aż mi się nie chce myśleć.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Sierpień 20, 2015, 01:26:49 pm
Szlabany możemy zrobić sami sobie z dnia na dzień nawet na jutro już.

Czy sprawa zamknięcia osiedla toczy się tylko na forum czy są prowadzone jakieś rozmowy z Invest Budem czy też z Panią Sylwią. Pani Sylwia jak dobrze pamiętam bardzo dużo mówiła i obiecała. Co prawda nie ma akurat tych szczegółów na umowie, jednakże przypominam, iż umowa ustna jest tak samo ważna jak umowa pisana. Osobiście dla mnie było to główne wyznaczniki zakupienia na tym osiedlu mieszkania. Na tą chwilę czuję się oszukany. Dla tego też pytam czy sprawa jest rozwojowa ?

Pozdrawiam
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Październik 05, 2015, 09:41:57 pm
bardzo rozwojowa...dzisiaj nasz piekny Gard8 zaczal pieknie swiecic hahahah.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Listopad 13, 2015, 01:40:22 pm
Witam Szanownych ;)

 Czy ktoś kontaktował się z inwestorem w sprawie "szlabanu" Czy odbyło się jakieś zebranie na którym zadecydowano o szlabanie a nie bramie wjazdowej jak miało być ;>?

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Listopad 18, 2015, 03:11:08 am
Póki co szlabanik pięknie stoi podłączony i gotowy do użycia. Nie wiadomo przez kogo, nie wiadomo po co i nie wiadomo na co. Obce auta nie skracają sobie tędy drogi, a szlaban przed menelami nie chroni. Ale skoro lampka świeci to pewnie już szlaban zapłacony i podłączony. A szlaban osiedla nie zamknie. Jedynie bramy i piloty. Wybieranie może być kodem, nie potrzeba wpisywać skomplikowanych oznaczeń literowych bloków.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Listopad 19, 2015, 08:13:30 pm
Oczywiście że kodem...tylko skąd ten kod ma znać osoba która przyjeżdża do kogoś w odwiedziny, taxi itp. ...podobno ma to wyglądać tak że mamy mieć jeden kod który otwiera szlaban a więc ten "tajny" KOD trzeba będzie podawać na prawo i lewo aby ktokolwiek wjechał ... w takiej sytuacji chyba ten szlaban mija się z celem!!! PARANOJA!!!!
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Listopad 23, 2015, 01:43:00 pm
Zgadzam się "!!! PARANOJA!!!!" Ale, czy z tą "!!! PARANOJA!!!!" ktoś w ogóle poszedł do InvestBudu ;>? Czy tylko dywagacje toczą się na forum ? Komu jeszcze Pani Sylwia obiecała, że osiedle będzie zamknięte po przez bramę ? Ktoś z tym walczy czy tylko tutaj trwa walka ?

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Listopad 24, 2015, 11:27:18 pm
nie ukrywam że przy kupnie mieszkania właśnie patrzyliśmy na to czy osiedle będzie ogrodzone, to co stoi teraz to jakiś śmiech na sali, generalnie wydaje mi się że zrobione jest to na odpieprz, macie szlaban, my wjazd zamkneliśmy i swoje zrobiliśmy, a dodatkowo koszt pilota do szlabanu... 100 pln... można kupić prywatnie taki pilot za 30-40 pln zakodować go do szlabanu w 10 sekund, ale trzeba mieć do niego klucz i dostać się do panelu kontrolnego pod pokrywą.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Grudzień 03, 2015, 10:58:16 pm
Jak to dziadostwo się kiedyś zamknie, to nawet nie zwolnię...
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: fmgp w Grudzień 06, 2015, 09:57:40 am
Witam mieszkancow naszego zamknietego osiedla.
Kilkanascie razy pisalem do IB w sprawie zamkniecia osiedla, gazu, parkingow i to nic nie daje. Jedynym sposobem aby cos osiagnac jest chyba udanie sie do radcy prawnego i dzialanie za jego posrednictwem. Blok nr.1  zrobil tak z oknami i kilka tyg. po pismie developer wymienil w calym bloku okna - mozna  :) Tak samo wszyscy jak tu mieszkamy powinnismy zrobic z zamknieciem osiedla, parkingami. Jest to jedyne wyjscie aby nas - mieszkancow nie olewali. Obiecali nam przy zakupie mieszkania ogrodzone i zamkniete osiedle wiec zawarli z nami umowe slowna tak samo wazna jak pisemna. Nie wywiazali sie wiec prosze dzialajmy w tej sprawie, wszyscy, ni zarzady poszczegolnych blokow ale wszyscy mieszkancy. Jak IB dostalby kilkadziesiat wezwan do wywiazanie sie z umowy moze by zrozumial ze cierpliwosc sie nam wyczerpala. Ja walcze ibede walczyl ale jak sie mowi w "kupie sila"
Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Grudzień 07, 2015, 01:56:10 pm
dzisiaj od godzin przedpołudniowych nasz wspaniały szlaban był modernizowany przez grupe specjalistów, ciekawe czy odżyje i "zamkniemy" (chociaż jednostronnie) nasze osiedle :)
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: SNK w Grudzień 07, 2015, 07:18:32 pm
Ciekawe właśnie, a ja wtedy też pojadę taranem jak Podchorąży bo pilota do bramy jeszcze nie otrzymałem ....
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Grudzień 07, 2015, 10:35:24 pm
zgadzam się z kolegą  @fmgp  trzeba działać razem, na forum widze zarejestrowanych sporo osób a zabierają głos nieliczni, to że mamy różnych zarządców nie powinno być problemem bo to nie zarządcy tu mieszkają tylko my, poproście sąsiadów o wejście na forum, zabranie głosu, spotkajmy się i ustalmy wspólny front
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Grudzień 09, 2015, 11:52:43 am
Przed chwilą dzwoniła do mnie jakaś Paniusia z IB z informacją, że jest pilot do szlabanu do odbioru jakoś nie chciałem się denerwować w pracy i dopytywać. Jak mi odpowiedzą na pytanie co ten szlaban tam robi inaczej niż to chwilowe ;) To nie żaden radca prawny a porozmawiam z zaprzyjaźnionym mecenasem o tej sprawie. Także zapraszam do kontaktu ze mną w tej sprawie.

Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Grudzień 10, 2015, 06:48:38 am
Ja jeszcze dodam, że kto odbierze pilota zgodzi się na szlaban. Gdyby nikt nie odebrał, to może by przemyśleli.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Grudzień 10, 2015, 04:00:27 pm
piloty do bram rozdawali na pierwszym zebraniu naszego V bloku w MTBS-ach, była lista, kto odebrał kwitował odbiór, gdybym wiedział że to ma znaczenie w życiu bym nie podpisał
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Grudzień 16, 2015, 05:57:58 pm
Ja miałem pilot w skrzynce na listy, nic nie było do podpisu...


historyczna chwila, w dniu 26.12.2015 szlaban odmówił posłuszeństwa...dnia 28.12.2015...szlaban (ramię wraz z jednostką sterującą) zniknął...?? UFO? :-)


Widziałem już jak szlaban przy zamykaniu podczas silniejszego podmuchu wiatru nie trafia na podporę i ramie sobie wisi.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Invest Bud w Grudzień 29, 2015, 11:06:26 am
Szanowni Państwo!

Szlaban zniknął z osiedla, ale dlaczego...?
To nie UFO tylko człowiek - osoba wjeżdżająca na osiedle... która nie wiedząc dlaczego uderzyła w ramię szlabanu co spowodowało jego wykrzywienie, a następnie blokadę.
Po czym - 28.12.2015 r. - kolejna osoba centralnie wjechała w zamknięty szlaban wyrywając go z fundamentem.
Jeśli są problemy przy korzystaniu ze szlabanu to co będzie w przypadku bramy...
Powstałe problemy wynikają wyłączenie z nieumiejętności korzystania z dużo prostszego rozwiązania niż brama...
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: SNK w Grudzień 29, 2015, 08:37:15 pm
Cytuj
Szanowni Państwo!

Szlaban zniknął z osiedla, ale dlaczego...?
To nie UFO tylko człowiek - osoba wjeżdżająca na osiedle... która nie wiedząc dlaczego uderzyła w ramię szlabanu co spowodowało jego wykrzywienie, a następnie blokadę.
Po czym - 28.12.2015 r. - kolejna osoba centralnie wjechała w zamknięty szlaban wyrywając go z fundamentem.
Jeśli są problemy przy korzystaniu ze szlabanu to co będzie w przypadku bramy...
Powstałe problemy wynikają wyłączenie z nieumiejętności korzystania z dużo prostszego rozwiązania niż brama...

aaa to  ciekawa historia :) ... co do nie umiejętności korzystania z banalnie prostego pilota to faktycznie aż się dziwie że sam go nie wyrzuciłem jeszcze przez okno auta bo zasięg i jego działanie pozostawiają wiele do życzenia... niejednokrotnie pilot, który teoretycznie ma zasięgu do 150m ledwo działa z 1 metra co powoduje zatrzymanie się pojazdu i odczekaniu dobrych 30 sekund zanim "jaśnie" szlaban zacznie się otwierać, nie raz widziałem jak kierowcy z naszego osiedla zawracali się i wjeżdżali od ul.Boryszewskiej bo tracili cierpliwość na nie chcący się otworzyć pseudo szlaban nie wspominając o jego zamknięciu które następuje chyba dnia następnego hahaha :/ wiec faktycznie magia osiedla zamkniętego!!!
Rzeczywiście jeśli  była by brama o której mówiono nam wszystkim przy zakupie mieszkania to zapewniam was, że każdy by ją zauważył bo szlaban które zabrało ufo w dzień był mało widoczny w nocy troszkę lepiej...
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Ribson w Styczeń 02, 2016, 12:39:32 pm
Szanowni Państwo!

Szlaban zniknął z osiedla, ale dlaczego...?
To nie UFO tylko człowiek - osoba wjeżdżająca na osiedle... która nie wiedząc dlaczego uderzyła w ramię szlabanu co spowodowało jego wykrzywienie, a następnie blokadę.
Po czym - 28.12.2015 r. - kolejna osoba centralnie wjechała w zamknięty szlaban wyrywając go z fundamentem.
Jeśli są problemy przy korzystaniu ze szlabanu to co będzie w przypadku bramy...
Powstałe problemy wynikają wyłączenie z nieumiejętności korzystania z dużo prostszego rozwiązania niż brama...

Witam,
w przypadku bramy będzie zgoła inaczej! Zwykłe uderzenie nie wyrwie jej z korzeniami, tzn. z fundamentem. :)
Taki szlaban nie zamyka osiedla, przed niczym go nie chroni. Jest jedynie upierdliwością i utrudnia wjazd (w szczególności) mieszkańcom. Invest Bud szuka oszczędności, rozumiem, ale trzeba pamiętać, że skąpy traci dwa razy. Zróbcie porządnie zamknięte osiedle, tak jak to było obiecywane przy zakupie mieszkań.


Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Styczeń 03, 2016, 04:37:00 pm
Mi to wygląda na prowokację. Zanim się przyznać że twór jest do niczego, to sami unicestwili. Teraz pozostało robić bramę, a nie wodę z mózgów.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Styczeń 04, 2016, 02:43:54 pm
Szanowni Państwo!

Szlaban zniknął z osiedla, ale dlaczego...?
To nie UFO tylko człowiek - osoba wjeżdżająca na osiedle... która nie wiedząc dlaczego uderzyła w ramię szlabanu co spowodowało jego wykrzywienie, a następnie blokadę.
Po czym - 28.12.2015 r. - kolejna osoba centralnie wjechała w zamknięty szlaban wyrywając go z fundamentem.
Jeśli są problemy przy korzystaniu ze szlabanu to co będzie w przypadku bramy...
Powstałe problemy wynikają wyłączenie z nieumiejętności korzystania z dużo prostszego rozwiązania niż brama...

To już wiem co się z nim stało... Już myślałem, że to mój "majster" bo powiedział, że nie wytrzyma z nim i sam go z taranuje  :D

A teraz poważnie ...

Czy z tego nicku pisze ktoś z firmy Invest Bud ?  Jakie będzie Wasze dalsze działanie w sprawie obiecanej bramy ? Rozumie, że po tym incydencie skusicie się na nią ? Jaki to koszt ? 5 ; 10 tysięcy ? Jak najbardziej mogę sam Wam zaprojektować oraz wykonać pozostanie po Waszej stronie zakup automatu i kupno następnej ;) :)

Ile Nas jest rodzin setka ?

Co za problem połowa Wy połowa My ;> ? Ile to wyjdzie ? Tyle co ksiądz w kopercie dostaje ....

Jak do tej sprawy podchodzi Pani Sylwia z Invest Bud proszę aby się sama wypowiedziała na ten temat :)

Pozdrawiam
Ł.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: SNK w Styczeń 04, 2016, 04:28:24 pm
Znając życie bramy nie zobaczmy przez kolejny rok albo i nigdy :)

lukasz87 masz racje że rodzin jest coraz więcej i będzie przybywać, ale co do dokładania się do bramy nie ma takiej opcji nawet złotówki nie dam ;/  nie płaci się po to dużych pieniędzy za zamknięte osiedle blisko 4tys za metr
by później mieszkańcy ze swoich pieniążków kupowali bramy!!!
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: vbe w Luty 26, 2016, 01:31:46 pm
czy tylko ja trafiałam na zepsuty? na razie okazyjnie, ale jak mam tam zamieszkać, to nabieram dystansu..
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Marzec 16, 2016, 09:42:06 pm
Szanowni współmieszkańcy, na Wtorkowym spotkaniu z zarządcą MTBS Investbud zapewnił że do końca wakacji zostanie zamontowana brama wjazdowa i zostanie ogrodzone całe osiedle, czekamy w takim razie na rozwój wydarzeń. Ciekawe tylko jak z działaniem i awaryjnoscia całego mechanizmu bramy, czy nie bedziemy mieli problemów i wiecznych awarii
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: lukasz87 w Sierpień 04, 2016, 11:37:34 am
Hello :D

I jak z tą naszą bramą i ogrodzonym fest osiedlem ;>?? Czerwiec minął lipiec minął ... ;)
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: fmgp w Sierpień 15, 2016, 10:04:32 am
Witam. Nie liczylbym na bramy, na zamkniecie osiedla. Cala ta historia z uszkodzonym szlabanem to sciema, wszystkie obietnice zamkniecia osiedla tez. Od kilku lat zamykaja nam osiedla, obiecuja, podaja daty i nic jeszcze nie spelnili. Taki to powazny developer z tego investbud-u. Trzeba sie zastanowic i przekalkulowac w ilu procentach spelnili dane nam, mieszkancom obietnice, slowne umowy itd. Trzeba tez otwarcie powiedziec ze zrobili nas w przyslowiowego "balona" a wiekszosc z nas nic z tym nie robila, nie robi i nigdy nie zrobi, bedzie tylko pisala na forum itp. Jezeli nie zaczniemy dzialac, jezeli sie nie zjednoczymy to nic nie osiagniemy. Zamkniecie osiedla nam sie nalezy, zaplacilismy za to. Padla na forum doskonala  propozycja zebrania wszystkich zarzadow osiedlowych blokow, chyba nikt nie odpowiedzial. Pogratulujmy sobie sami takiej postawy. Albo razem powalczymy o to za co zaplacilismy albo nic nie bedzie wiecej niz jest na naszym naprawde ladnym osiedlu. Pozdrawiam.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Sierpień 20, 2016, 03:06:58 pm
a mi pasuje nie zamykanie osiedla, przed czym tu się zamykać? Najlepiej zamknąć wjazd od ul Boryszewskiej aby przychamować ruch pojazdów co sobie skracają drogę i wsio.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: SNK w Sierpień 20, 2016, 11:10:02 pm
sam sobie odpowiedziałeś mieszkaniec chociaż by przez kierowców nie z naszego osiedla skracających drogę, ale nie tylko wystarczy wyjść w nocy na przed bloki by zobaczyć wałęsające się bezpańskie psy podlewające tuje, albo kolejny przykład śpiącego menela na ławce miedzy blokiem 4 a 5 więc przykładów które mają/miały miejsce można by przytaczać więcej.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mihau w Sierpień 24, 2016, 03:31:59 pm
Witam !
Z informacji jakie udało mi się uzyskać od Pana prokurenta z MZGM że udało im się wydusić z Invest Budu że brama będzie do końca września. Zobaczymy
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: arko w Sierpień 25, 2016, 12:06:57 am
Brama a gdzie reszta ogrodzenia ??  im dłużej tu mieszkam tym bardziej widać jaki niesłowny jest Invest Bud
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Wojciech P. w Wrzesień 02, 2016, 12:53:32 pm
Szlaban zniknął a pilot w ręku został. To dopiero paranoja. Piloty i szlaban za darmo postawiono ?
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Bochen w Wrzesień 24, 2016, 06:50:39 pm
bodaj Wrzesień za pasem a bramy jak nie było tak nie ma
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: Podchorąży w Styczeń 07, 2017, 02:47:07 pm
Piloty są, bramy są. Kiedy trio zagra? PS. Propozycja moja taka, żeby bramy były otwarte w godzinach np 7-19 ze względu na zwiększony ruch, kurierów, pocztę, śmieciarki itp. Poza tymi godzinami bramy niech się zamykają samoczynnie po otwarciu pilotem. Mam nadzieję, że współczesna elektronika oferuje takie opcje. Będzie łatwiej wszystkim oraz wydłuży to życie mechanizmom napędowym bram.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: SNK w Styczeń 08, 2017, 03:40:04 pm
co do wydłużenia żywotności  tym bym się nie martwił  bo wszelkie naprawy są po stronie invest budu dopóki całe osiedle nie zostanie zakończone a szybko to nie nastąpi bo mamy dopiero 5 bloków z 13!! jak kupią jakiś szajs za 2tys to będą naprawiać co chwile bo "chytry dwa razy traci"
A po za tym spotkałem się na wielu zamkniętych osiedlach, że jest zamontowana brama i szlaban jednocześnie  brama na noc szlaban na dzień bo szybciej się otwiera ale u nas szlaban nie przyjął się jak widać bo został szybko zniszczony ale nie ma się co dziwić jak dwukrotnie została uszkodzona brama  wjazdowa do garażu pod blokiem 44b
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mihau w Styczeń 10, 2017, 12:21:48 am
Jestem całkowicie przeciwny temu aby bramy były otwierane automatycznie w jakichkolwiek godzinach, a to dlatego że na własnej skórze przekonałem się że na naszym osiedlu złodziejstwo panuje nie tylko pod osłoną nocy ale także w  biały dzień ( skradziono mi wózek dziecięcy o godzinie 11.15 przed południem) . I tak jak napisał SNK mało mnie to interesuje na chwile obecną czy to wydłuży żywotność automatów do bram skoro leży to po stronie Investbudu.  Osiedle ma ( mieć)  ogrodzenie i bramy po to aby były one zamknięte a nie otwarte i to jeszcze przez 12h na dobę.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Styczeń 19, 2017, 11:34:06 am
mihau, myślisz że jak bramy zostaną zamknięte to nie będzie złodziejstwa? Co będzie chronić przed tym aby wejść na Naszą posesję? Dwie furtki które cały czas będą otwarte.
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mihau w Styczeń 19, 2017, 09:41:21 pm
Furtki mają być zamykane na klucz i każdy wchodząc i wychodząc ma je za sobą zamykać. Wystarczy się trzymać tej zasady i już obce męty nie będą się szlajały po osiedlu. ''mieszkaniec" i z Twoich wszystkich postów wynika że monitoring zły bramy złe i wszystko co ma służyć ochronie przed złodziejstwem złe to może zamiast mieszkać tutaj to weź swój cały dobytek i wyprowadź się  pod galerię handlową tam złodzieje będą mieli jeszcze łatwiej cie skroić. Ja i wydaje mi się że doskonała większość mieszkańców jest jednak za tym aby osiedle zamknąć ( bo za to zapłaciliśmy )  i założyć monitoring jeżeli ma to w jakikolwiek chociażby najmniejszy sposób pomóc chronić nas, nasze dzieci i naszą własność
Tytuł: Odp: Bramy
Wiadomość wysłana przez: mieszkaniec w Styczeń 24, 2017, 11:47:43 am
Jak już pisałem Ja nie kupowałem mieszkania na zamkniętym osiedlu...po drugie jest to w ogóle nie przemyślane zamknięcie osiedla, jest to dorabiane do koncepcji. Po trzecie, już widzę jak mieszkańcy z około 14 bloków (+ dodatkowo goście) będą posłusznie zamykać za sobą furtkę. Nie wiem czy wiesz już taką koncepcję mieli mieszkańcy z bloku nr 1 i nawet klucze miał każdy... ani razu nie zdarzyło mi się aby furtka była zamknięta na kluczyk, a były tu dopiero 3 bloki hehe. Po czwarte, pisząc że monitoring CCTV daje bezpieczeństwo na osiedlu  to źle myśli.  Ten kto tak myśli (piszę) nie ma pojęcia ani nie widział jak działa taki monitoring, pieniądze wyrzucone w błoto. Po piąte dlaczego od razu mi się każesz wyprowadzać? Od razu nienawiść do drugiej osoby, jak już pisałem nie podoba mi się zamykanie tak dużego osiedla, ponieważ cała koncepcja jest w ogólne nie przemyślana i wiem jak to będzie funkcjonować, a nawet utrudniać życie nam mieszkańcom.
Kolego mihau napisz proszę jak będzie wyglądało wejście na teren osiedla poprzez furtki nie mając klucza? Bo jeżeli poprzez kod tak jak przy bramie od Żyznej to rzeczywiście nikt nie będzie go znał… tak jak wszystkie dzieci znają kody do domofonów na klatki schodowe. Nie rozumiem nadal koncepcji jak to ma nas uchronić np. przed kradzieżą auta. No ale ludzie widząc zamknięcie czują się złudnie bezpiecznie.