Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Serdecznie witamy wszystkich mieszkańców osiedla Żyzna w Płocku, mieszczącego się przy ul. Boryszewskiej.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - mieszkaniec

Strony: [1] 2 3 ... 5
1
Sprawy ogólne / "Zamknięte osiedle" - problemy
« dnia: Marzec 24, 2018, 11:28:05 am »
Jak mieszkańcy zauważyli brama wschodnia nie działa od ponad miesiąca. Podobno siłownik uszkodzony. Prawdopodobnie siłownik składają w Chinach więc zanim statkiem przypłynie to zejdzie z 2 miechy :P. Jak wiecie na razie bramami zajmuje się INVEST-BUD. Za parę lat (może m-cy nikt tego dokładnie nie wie) owe bramy będą pod naszym nadzorem mieszkańców. Bramy działają około roku i już się psują będąc na gwarancji, aż strach pomyśleć co będzie się działo za 5-8 lat. Prawdopodobnie My poniesiemy koszty wymiany całych urządzeń bo nie będą się do niczego nadawać.
Druga sprawa jeśli chodzi o system bramowy. Przy zaniku napięcia (ostatnio takowe było przez parę godzin nie było napięcia na całym osiedlu) bramy zostają zamknięte na amen. Oczywiście ( z oszczędności??) brak jest akumulatorów i układu ster. aby przy zaniku napięcia bramy z automatu się otwierały. I nasuwają się kolejne pytania: zanik napięcia nad ranem - jak wyjechać do pracy? Zanik napięcia w nocy - pożar w mieszkaniu...straż nie sforsuje bramy ponieważ nie mają taki uprawnień. Zostaną przed bramą ewentualnie strażacy przyjdą z gaśnicą  :o. W gablocie na klatkach brak jakiegokolwiek kontaktu (24 h) do kogoś kto obsługuję te bramy.

P.S. Pomijam sytuację taką że gdy nie ma napięcia to bez klucza nie wejdziemy na klatkę ponieważ domofony także nie działają.

Jeszcze wspomnę jak u innych jest z zasięgiem pilota? Mój pilot położony przy lewarku skrzyni biegów otwiera bramę gdzie maks 15 m od bramy.

2
Sprawy ogólne / Odp: To nie kupa roboty
« dnia: Marzec 24, 2018, 11:00:00 am »
No i kto ma się tym zająć my z forum? Jak ktoś widzi że nie sprzątane, robić fotkę osobie i na 986 lub http://www.strazmiejska.plock.eu/web/strona-2431-kontakt.html. Ewentualnie do UM aby skontrolować pieska czy jest płacone. Bidolenie na forum niczego nie zmieni.

3
A czy kolega zgłasza to do zarządcy? Czy tylko wylewa żale na forum? Umówić się z zarządcą na konkretny termin i stanąć przy człowieku podczas regulacji drzwi. Jak będzie ok to "przyjąć" robotę a nie bidolić na forum. Nikt z forumowiczów nie naprawi drzwi.

4
Sprawy ogólne / Odp: Zamknięte osiedle... i jak tu wyjść?
« dnia: Wrzesień 06, 2017, 02:32:57 pm »
Niestety nagminnie nie działa wychodzenie przez furtki z przycisku.

5
Sprawy ogólne / Odp: Zamknięte osiedle... i jak tu wyjść?
« dnia: Kwiecień 27, 2017, 08:59:11 am »
No tak faktycznie po jakimś czasie pojawiły się przyciski (szkoda że zrobiony po taniości przycisk dzwonkowy nadtynkowy a można było to zrobić ładnie np http://www.volta.kei.pl/cms/products_photo/product_photo_1907-2.jpg), ale nadal jest problem z wejściem gości. Brak domofonów przy furtkach, gość musi wchodzić bramą.

6
Sprawy ogólne / Zamknięte osiedle... i jak tu wyjść?
« dnia: Kwiecień 08, 2017, 01:29:01 pm »
Witam wszystkich mieszkańców naszego osiedla :).
Mam pytanko, czy nie uważacie że po zamknięciu osiedla łatwiej jest wejść na osiedle niż z niego wyjść (poprzez wpisanie kodu, lub domofon)? Jak gość ma wyjść pieszo z naszego osiedla? Ma się położyć na macie do otwierania bram? Już dwa razy widziałem jak młode osobniki skakały przez bramę bo nie było jak wydostać się z osiedla, ale nie każdy jest tak sprawny aby skikać przez furtki i bramy. Czy mam sobie dorobić z 50 kluczy do furtki i rozdawać gościom przy wychodzeniu z domu? Macie państwo jeszcze jakieś sugestie co do funkcjonowania zamknięcia osiedla?

7
Sprawy ogólne / Odp: Bramy
« dnia: Styczeń 24, 2017, 11:47:43 am »
Jak już pisałem Ja nie kupowałem mieszkania na zamkniętym osiedlu...po drugie jest to w ogóle nie przemyślane zamknięcie osiedla, jest to dorabiane do koncepcji. Po trzecie, już widzę jak mieszkańcy z około 14 bloków (+ dodatkowo goście) będą posłusznie zamykać za sobą furtkę. Nie wiem czy wiesz już taką koncepcję mieli mieszkańcy z bloku nr 1 i nawet klucze miał każdy... ani razu nie zdarzyło mi się aby furtka była zamknięta na kluczyk, a były tu dopiero 3 bloki hehe. Po czwarte, pisząc że monitoring CCTV daje bezpieczeństwo na osiedlu  to źle myśli.  Ten kto tak myśli (piszę) nie ma pojęcia ani nie widział jak działa taki monitoring, pieniądze wyrzucone w błoto. Po piąte dlaczego od razu mi się każesz wyprowadzać? Od razu nienawiść do drugiej osoby, jak już pisałem nie podoba mi się zamykanie tak dużego osiedla, ponieważ cała koncepcja jest w ogólne nie przemyślana i wiem jak to będzie funkcjonować, a nawet utrudniać życie nam mieszkańcom.
Kolego mihau napisz proszę jak będzie wyglądało wejście na teren osiedla poprzez furtki nie mając klucza? Bo jeżeli poprzez kod tak jak przy bramie od Żyznej to rzeczywiście nikt nie będzie go znał… tak jak wszystkie dzieci znają kody do domofonów na klatki schodowe. Nie rozumiem nadal koncepcji jak to ma nas uchronić np. przed kradzieżą auta. No ale ludzie widząc zamknięcie czują się złudnie bezpiecznie.

8
Monitoring... i myślicie że już złapiecie każdego złodzieja? Taki monitoring zewnętrzny to raczej nic poza uchwyceniem momentu kradzieży nie wkłada do sprawy i złapania złodzieja. Chyba że przyjdzie z wielkim podpisem na bluzie i nr pesel (lub adresem) to wtedy na coś by się zdał. Jak by się nie zabezpieczył to i tak przed naiwnością ludzką nie da się zabezpieczyć. Trzeba pilnować na każdym kroku swojego mienia. U mnie w klatce także stoi po 3-4 wózki i puki nikt nie ukradnie jednego to każdy myśli że za drzwiami klatki schodowej są bezpieczne. Niestety takie czasy, okazja czyni złodzieja.

Strony: [1] 2 3 ... 5