Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Serdecznie witamy wszystkich mieszkańców osiedla Żyzna w Płocku, mieszczącego się przy ul. Boryszewskiej.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Autor Wątek: "Zamknięte osiedle" - problemy  (Przeczytany 3041 razy)

mieszkaniec

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 36
    • Zobacz profil
"Zamknięte osiedle" - problemy
« dnia: Marzec 24, 2018, 11:28:05 am »
Jak mieszkańcy zauważyli brama wschodnia nie działa od ponad miesiąca. Podobno siłownik uszkodzony. Prawdopodobnie siłownik składają w Chinach więc zanim statkiem przypłynie to zejdzie z 2 miechy :P. Jak wiecie na razie bramami zajmuje się INVEST-BUD. Za parę lat (może m-cy nikt tego dokładnie nie wie) owe bramy będą pod naszym nadzorem mieszkańców. Bramy działają około roku i już się psują będąc na gwarancji, aż strach pomyśleć co będzie się działo za 5-8 lat. Prawdopodobnie My poniesiemy koszty wymiany całych urządzeń bo nie będą się do niczego nadawać.
Druga sprawa jeśli chodzi o system bramowy. Przy zaniku napięcia (ostatnio takowe było przez parę godzin nie było napięcia na całym osiedlu) bramy zostają zamknięte na amen. Oczywiście ( z oszczędności??) brak jest akumulatorów i układu ster. aby przy zaniku napięcia bramy z automatu się otwierały. I nasuwają się kolejne pytania: zanik napięcia nad ranem - jak wyjechać do pracy? Zanik napięcia w nocy - pożar w mieszkaniu...straż nie sforsuje bramy ponieważ nie mają taki uprawnień. Zostaną przed bramą ewentualnie strażacy przyjdą z gaśnicą  :o. W gablocie na klatkach brak jakiegokolwiek kontaktu (24 h) do kogoś kto obsługuję te bramy.

P.S. Pomijam sytuację taką że gdy nie ma napięcia to bez klucza nie wejdziemy na klatkę ponieważ domofony także nie działają.

Jeszcze wspomnę jak u innych jest z zasięgiem pilota? Mój pilot położony przy lewarku skrzyni biegów otwiera bramę gdzie maks 15 m od bramy.

Singiel

  • Newbie
  • *
  • Wiadomości: 8
    • Zobacz profil
Odp: "Zamknięte osiedle" - problemy
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 02, 2018, 10:00:47 pm »
Chcieliście więzienia, macie.

Mówiąc poważnie zapytam tych którzy tak postulowali konieczność zakładania bram na osiedlu w szczerym polu- na prawdę te bramy dają wam takie poczucie bezpieczeństwa ?