Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Serdecznie witamy wszystkich mieszkańców osiedla Żyzna w Płocku, mieszczącego się przy ul. Boryszewskiej.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Autor Wątek: Parkingi  (Przeczytany 8198 razy)

boryszewska

• Newbie
  • *
Parkingi
« dnia: Listopad 15, 2014, 12:29:07 pm »
Co Państwo myślą nad jak najszybszym wykonaniem miejsc parkingowych tak jak jest to pokazane w planie osiedla?

Administrator

• Administrator
  • Newbie
Odp: Parkingi
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2014, 08:24:14 pm »
Chyba wszyscy mieszkańcy jednogłośnie odpowiedzą "TAK".
W chwili obecnej po godzinie 16, nie ma gdzie parkować, wszystkie miejsca są pozajmowane.

Dziwi mnie również fakt, iż miejsca parkingowe wyznaczane przez dewelopera są wg mnie za wąskie.

Czy nie macie również takiego wrażenia ?

Zaparkowanie wg wyznaczonych linii, pomiędzy stojącymi już wcześniej samochodami i wyjście z samochodu oraz np. wyjęcie dziecka z nosidełkiem, to już nie lada gimnastyka, bo nie można swobodnie otworzyć drzwi samochodu.

A przecież wystarczyłoby miejsce szersze o 2 kostki brukowe...

Monika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 17, 2014, 07:07:20 pm »
Rozmawiałam z P. Karolem i wysyłałam @ ze zdjęciami naszych parkingów. I tak to nic nie dało. Ich odpowiedź to:"monitorujemy sytuację". Co ja mogę sama zrobić.

Monika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 17, 2014, 07:44:57 pm »
Czy jest jakaś ustawa mówiąca ile ma być miejsc parkingowych przypadających na jeden lokal?

mieszkaniec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2014, 01:59:18 pm »
nie

mieszkaniec

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 14, 2015, 10:41:04 am »
Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
"Rozdział 3. Miejsca postojowe dla samochodów osobowych"

http://isap.sejm.gov.pl/Download;jsessionid=5C75683D00CECBBF5C555C63E3D6BC50?id=WDU20020750690&type=2

arko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2016, 06:32:51 pm »
Napotkałem się na pewien artykuł a mianowicie http://plock.wyborcza.pl/plock/56,35681,19127027,invest-bud-przedsiebiorstwo-budowlane,,3.html  i zastanawia mnie jedna rzecz z artykułu: Jest ogólnodostępny parking podziemny z miejscami postojowymi, a pod budynkiem nr 5 można jeszcze kupić garaże - po 25 tys. zł. i teraz pytanie kto wprowadza w błąd w artykule pisze, że miejsce postojowe jest ogólnodostępne czyli rozumie że nieodpłatne a przy zakupie mieszkania Pani Sylwia za owe miejsce postojowe na parkingu podziemnym mówiła 17tys, więc gdzie leży prawda czy parking podziemny z miejscami postojowymi faktycznie jest darmowy i ogólnodostępny?

Alicja36

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2016, 10:43:46 am »
arko - to źle rozumiesz, oczywistą jest, że miejsca parkingowe w garażu podziemnym są do ewentualnego kupienia,  a słowa których łapiesz się w artykule oznaczają według mnie jedynie tyle, że nie tylko osoby mieszkające w bloku nr 2 mogą kupić i korzystać z miejsc podziemnych, ale mieszkańcy innych bloków również.