Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Serdecznie witamy wszystkich mieszkańców osiedla Żyzna w Płocku, mieszczącego się przy ul. Boryszewskiej.

Zapraszamy do wspólnej dyskusji.

Autor Wątek: Opinia  (Przeczytany 1326 razy)

Potencjalny kupiec

• Newbie
  • *
Opinia
« dnia: Sierpień 04, 2016, 11:29:54 am »
Dzień dobry,
Zastanawiam się nad kupnem mieszkania na Żyznej. Proszę o podzielenie się opinią czy chwalicie sobie podjętą decyzję o zakupie mieszkania na tym osiedlu. Interesuje mnie głównie jakość wykonania budynków, komunikacja miejska, również  komunikacja z sąsiadami i developerem:) miejsca parkingowe. Inne rzeczy na które warto zwrócić uwagę też mile widziane. I ważne, czy śmierdzi z Orlenu jak czasami w mieście.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 04, 2016, 01:19:09 pm wysłana przez Potencjalny kupiec »

Podchorąży

• Jr. Member
  • **
Odp: Opinia
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2016, 09:28:37 pm »
Z Orlenu śmierdzi jak wszędzie, czy to 5km czy 20km opad bywa różny i niestety, musiałbyś się wynieść ok 100km stąd, wtedy będziesz zdrowszy.

Ja sobie chwalę decyzję zakupu, ale mieszkanie tu czasami bywa wkurwiające. Jedyne na co się mogę skarżyć to słaba izolacja akustyczna bloku. Czy sąsiad, czy klatka schodowa - w mieszkaniu słychać  tak samo. Więc głośne tupanie, szczekanie, granie czy krzyki masz wg wylosowania sąsiadów. Jednych nie słychać wcale, bo są kulturalni i nie czynią drugiemu co im nie miłe. Inni jak u Pawła i Gawła, i to typ niereformowalny, ciszę i spokój mają za nic i lubią żyć w hałasie.

Po jakimś czasie widzę, że okna w bloku nie są dobrej jakości. No i wyjście na balkon przez 15cm próg z parapetem w XXI wieku to jakaś porażka, wszędzie buduje się na gładko. Tynki przerówne, instalacja elektryczna i sanitarna OK. Miejsca parkingowe - czasem ciężko, czasem pusto. Można by uratować 10 procent tych miejsc prostym i właściwym parkowaniem. Poza tym fajnie, w dużej większości ludzie młodzi i sympatyczni, z daleka krzyczący dzień dobry czy cześć. Osiedle należy do bardzo spokojnych, do tej pory bez aktów wandalizmu czy przemocy oraz złodziejstwa, mimo niechlubnego sąsiedztwa tzw baraków od których miało być osiedle odgrodzone bramą. Ogólnie polecam :)